Fransa’nın yeni ulaşım politikası imrendiriyor

Tekirdağ - Muratlı Trenyolu Hattı Açıldı.

UND’nin Yeni Başkanı Tamer Dinçşahin


Haberler & Duyurular
UND’nin Yeni Başkanı Tamer Dinçşahin

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 33’üncü Olağan Genel Kurulu, 30-31 Mart 2007 tarihlerinde Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirildi. 31 Mart Cumartesi günü öğleden sonra başlayan oylama sonucunda seçilen yönetim kurulu, aynı gün toplantı yaparak Tamer Dinçşahin’i Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirdi. II. Başkan İzzet Salah olurken Ertuğrul Tarhan, Muhteşem Narlı, Hüseyin Göçer ve Metin Dağlı Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendiler. Genel Sekreterliğe Hakan Yılmaz seçilirken Sayman Ayşe Durmaz oldu. Üç dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ö. Çetin Nuhoğlu ile Ergün Bilen, Mehmet Çelikcan, Kemal Gül, Erdal İlhan, Ali Kahramanlı, Bahaddin Karakuş, Nejdet Kılıç, Recep Oğul ve Memik Hilmi Taner ise diğer yönetim kurulu üyeleri arasında yer aldılar. 

30 Mart Cuma günü Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in de katıldığı konferanslar ve taşımacılık sergisiyle başlayan genel kurul etkinlikleri, 31 Mart Cumartesi günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla devam etti. Bakan Yıldırım genel kurula gelmeden önce UND çalışma grubu başkanları ve eğitmenlerine birer teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra UND Başkanı Ö. Çetin Nuhoğlu kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Yönetimde bulundukları süre içinde yaptıkları çalışmalardan bazılarını özetle aktaran Nuhoğlu, sektörün gelecekte ulaşması gereken hedeflerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

UND üyelerine hitaben bir konuşma yapan Bakan Yıldırım ise, vize sorunu ve Bulgaristan transit geçiş belgeleri konusunda bakanlık olarak gerekli tüm çalışmaları sürdürdüklerini ve bu meselelerin takipçisi olacaklarını ifade etti. Bakan Yıldırım konuşmasını tamamladıktan kısa bir süre sonra genel kurul salonundan ayrıldı. Genel Kurul, faaliyet ve denetleme raporlarının okunması ve geçen yıl gerçekleşen bütçe ile tahmini bütçenin onaylanması ile devam etti. Bazı UND üyeleri, divan başkanından söz alarak kısa konuşmalar yaptı. Dernek tüzüğünde C2 belgelilerin yanı sıra R2 belgelilerin de UND üyesi olabilmesi için gerekli değişikliklerin oybirliği ile onaylanmasının ardından oylama işlemi başladı. 

Oylama sonucunda seçilen yönetim kurulu, yaptığı toplantı sonucu Tamer Dinçşahin’i başkan seçti. Toplantının ardından Dinçşahin KargoHaber Dergisi’ne şu açıklamalarda bulundu: “Benim başkan seçilmem yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarım için sürpriz oldu ancak daha önce Başkan Çetin Nuhoğlu ve yönetim kurulundaki birkaç arkadaşımla bunu paylaşmıştık. Aslında biz Sayın Nuhoğlu’nun iki yıl daha görevine devam etmesinden yanaydık. Bugün seçilen yönetim kurulu toplandığında Başkan Nuhoğlu, bu konuyu gündeme getirdi ve her ne kadar Sayın Nuhoğlu’nun başkanlık görevine devam etmesi konusundaki talebimizi yinelesek de bunu alınması gereken bir karar olarak gördük ve kendisine hak verdik. Başkan Nuhoğlu’nun görevini sürdürdüğü altı yıl boyunca yönetim kurulundaki arkadaşlarımızdan birçoğu bu görevi yerine getirebilecek aşamaya geldi. Sayın Nuhoğlu, yönetim kurulu içinde daha farklı bir çalışma sistemiyle çalışmalarına devam edecek. Kendisi görevi devretme kararı aldı. Şu ana kadar tamamlanmamış projelerin tümünde Sayın Nuhoğlu, görev almaya devam edecek. 

AB ülkeleri ile vize ve kota sorunları, İstanbul’da ve tüm Anadolu’da oluşturacağımız lojistik merkezler, RO-RO projelerimiz Sayın Nuhoğlu’nun etkin olarak sürdüreceği çalışmalar arasında yer alacak. Ayrıca TOBB’daki sektör kurul başkanlığı görevini de sürdürecek. Daha iyi işler yapmak ve sektörü daha ileri seviyeye taşımak amacıyla yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz

Diğer Haber & Duyurular
 
Fransa’nın yeni ulaşım politikası imrend...
Tekirdağ - Muratlı Trenyolu Hattı Açıldı.
Telefon : 0216 311 59 34 Pbx
Fax : 0216 311 30 66
Her hakkı saklıdır © 2007 Tasarım ve Programlama